Openbare repetitie - Gebroeders Jussen, Concertgebouworkest en Händels Water Music

  • Lucas en Arthur Jussen © Alek
  • Jan Willem de Vriend © Marco Borggreve

Gebroeders Jussen bij het Concertgebouworkest
Mozart was 23 toen hij zijn Concert voor twee piano’s schreef en speelde het met zijn zus Maria Anna (Nannerl). Een mooi debuutstuk bij het Concertgebouworkest voor de ‘pianobroers’ Arthur en Lucas Jussen – de twintig nog niet eens gepasseerd. Ruzie over wie welke partij speelt, hoeven ze niet te maken, want Mozart verdeelde de moeilijke passages eerlijk over de twee piano’s.

Händels Water Music
Händels Water Music kent mooie solopassages voor vrijwel alle instrumenten. De muziek werd geschreven als vermaak voor de Engelse koning George I tijdens een boottocht over de Thames. Een kolfje naar de hand van Jan Willem de Vriend.

Deze openbare repetitie is alleen toegankelijk voor Concertvrienden. Bent u nog geen Concertvriend, ga dan naar www.concertvrienden.nl.

Luister verder...

Top
Dit concert vond plaats op: woensdag 31 oktober 2012
Programma
Musici
  • Mozart - Concert voor twee piano's in Es, KV 365
  • Händel - Water Music, HWV 348-350
  • Koninklijk Concertgebouworkest
  • Jan Willem de Vriend - dirigent; viool; viool/leiding
  • Arthur Jussen - piano
  • Lucas Jussen - piano
Omhoog Terug naar concertoverzicht