Mozart, Praag en Paolo Giacometti

  • Andrew Manze © Sven Lorenz
  • Radio Kamer Filharmonie © Simon van Boxtel
  • Paolo Giacometti © Jonas Sacks

Mozart en Praag
Wolfgang Amadeus Mozart had iets met Praag. In de Tsjechische stad werd zijn muziek met open armen ontvangen, soms nog meer dan in Mozarts geboorteland Oostenrijk. Men floot er melodietjes uit Figaro, en ook de zogenaamde Praagse symfonie die Mozart schreef deed het daar goed.
Ruim een eeuw later konden de Tsjechen trots opkijken naar een componist van eigen bodem: Antonín Dvořák. Klonk Mozarts Praagse symfonie voor het eerst in 1787, Dvořáks Pianoconcert  werd in 1878 in Praag ten doop gehouden.
 
Paolo Giacometti
Zowel Mozarts Praagse symfonie als Dvořáks Pianoconcert staan voor dit concert op het programma. Solist is de Italiaans-Nederlandse pianovirtuoos Paolo Giacometti. ‘Hij benadert Dvořák met een bewonderingswaardige mix van respect en plezier’ schreef Gramophone naar aanleiding van Giacometti’s cd-opname van dit werk. Met de Suite voor strijkers van een andere beroemde Tsjech, Leos Janáček én Mozarts Ouverture uit Don Giovanni, is het programma consistent ingekleurd.

Lees alvast de toelichting bij dit concert

Top
Dit concert vond plaats op: woensdag 11 juli 2012
Programma
Musici
  • Mozart - Ouverture (uit 'Don Giovanni', KV 527)
  • Dvořák - Pianoconcert in g, op. 33
  • Janáček - Suite voor strijkers, JW 6/2
  • Mozart - Symfonie nr. 38 in D, KV 504 'Praagse'
  • Radio Kamer Filharmonie
  • Andrew Manze - dirigent
  • Paolo Giacometti - piano
  • Pianist Paolo Giacometti over zijn album Complete pianoworks (vol. 6) - Bolero Tartare met werken van Rossini

  • Dirigent Andrew Manze vertelt over zijn carrière en zijn werkwijze met nieuwe orkesten

Omhoog Terug naar concertoverzicht