za 11 mei Brassband Pro Rege viert 100-jarig jubileum samen met het Frysk Jeugd Orkest
Tijd
Locatie
Grote Zaal
Prijs
vanaf € 25,00
Grote Zaal
vanaf € 25,00
De Heerenveense brassband Pro Rege viert haar 100-jarige bestaan in 2024. Deze mijlpaal viert Pro Rege met een uniek concert voor vrienden, familie, sponsoren en iedereen die van mooie muziek houdt. Zij trakteert deze avond haar publiek op een veelzijdig programma, waaronder titels als Der Fliegende Hollander, Over the Rainbow en Light of the World. Speciaal voor deze gelegenheid heeft Pro Rege het Frysk Jeugdorkest uitgenodigd, welke een gedeelte van het concert zal verzorgen. Daarnaast zult u deze avond worden verrast door een optreden van een special guest.
Pro Rege
Orkest
Muziekvereniging Pro Rege werd in 1924 opgericht. In eerste instantie als fanfare orkest maar in 1967 werd de overstap gemaakt naar de Engelse brassband vorm. Een brassband is een orkest met uniforme bezetting van koperblazers en slagwerkers. Pro Rege bestaat uit een groep enthousiaste amateurmusici die onder professionele leiding van dirigent Anne van den Berg op hoog niveau muziek maken. Het repertoire is breed en divers. Van volksmuziek tot klassiek, van kerkmuziek tot populaire muziek. De diversiteit in muziekstijlen is ook waar Pro Rege zich in onderscheidt. Dit blijkt uit de vele samenwerkingen, zoals optredens met Jan Vayne of Thijs van Leer maar ook met Henk Poort of Guus Meeuwis. Vooral de warme brassbandklank is zo typerend voor Pro Rege. En dat al 100 jaar!
Het Frysk Jeugd Orkest heeft een symfonische bezetting van ongeveer vijfenzestig jonge muzikanten en staat onder leiding van dirigent Douwe Nauta. Het orkest heeft tot doel jonge musici uit Fryslân een podium te bieden om in een orkest met symfonische bezetting plezier te beleven aan samen muziek maken. Het Frysk Jeugd Orkest heeft daarbij de ambitie om elk individueel orkestlid te inspireren om zich te ontwikkelen en te genieten. Regelmatig geeft het orkest optredens in binnen- en buitenland. Naast het symfonisch repertoire staan ook filmmuziek en musicalwerken regelmatig op de lessenaars.
Rang 1 | Rang 2 | ||
---|---|---|---|
Standaard | € 30,00 | € 25,00 |