Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
© Eduardus Lee

Elgar Enigma-variaties, op. 36

Concertgebouworkest en Elim Chan: Elgar en Beethoven

Concertgebouworkest en Elim Chan: Elgar en Beethoven

Musici

  • Concertgebouworkest
  • Elim Chan dirigent
  • Yefim Bronfman piano

Werken

  • Beethoven

    Pianoconcert nr. 5 in Es, op. 73 'Kaiserkonzert'

  • Koide

    Swaddling Silk and Gossamer Rain (Nederlandse première)

  • Elgar

    Enigma-variaties, op. 36

  • Dit concert heeft een pauze

Yefim Bronfman soleert bij het Concertgebouworkest in Beethovens machtige Vijfde pianoconcert, het ‘Keizersconcert’. Elim Chan leidt daarnaast een Nederlandse première van Noriko Koide en Elgars raadselachtig mooie Enigma-variaties.

Beethovens Pianoconcert nr. 5 met Yefim Bronfman

In zijn avontuurlijke Vijfde pianoconcert ging Beethoven op zoek naar de grenzen van het genre. Vanwege zijn grootse opzet kreeg het de naam 'Keizersconcert'. Het werk was in veel opzichten zijn tijd vooruit. Dat heeft populariteit niet in de weg gestaan – mede dankzij de serene schoonheid van het langzame middendeel. Dit indrukwekkende werk is pianist Yefim Bronfman op het lijf geschreven.

Elim Chan leidt Koide en Elgar

Van de Japanse componiste Noriko Koide klinkt een delicaat werk met de poëtische titel Swaddling Silk and Gossamer Rain ('inbakerzijde en ragfijne regen'). Vervolgens dirigeert Elim Chan de Enigma-variaties waarin Edward Elgar vrienden en geliefden portretteerde. De componist noemde het thema een Enigma, en schreef dat het wel klinkt, 'maar niet gespeeld wordt'. Wat het raadselthema is, houdt musicologen en puzzelaars al honderd jaar bezig. Ondertussen zette Elgar met dit werk de Engelse muziek weer stevig op de kaart en luisteren muziekliefhebbers over de hele wereld onbekommerd naar de prachtige melodieën.

  • Genre

    Orkest

  • Organisator

    Concertgebouworkest

  • Met dank aan:

    ING, Unilever en Booking.com Global partners Concertgebouworkest

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2Rang 3Rang 4
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.