- Kleine Zaal
- vanaf 29,00
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Martin Fröst en Roland Pontinen in Frans programma
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00
Andante et allegro
Première Rhapsodie, L. 116, CD. 124
Sonate in Es op. 167
Abîme des oiseaux (uit Quatuor pour la fin du temps, I/22)
Een charismatisch duo in de Kleine Zaal: klarinettist Martin Fröst en pianist Roland Pöntinen. De muzikale bondgenoten brengen een ode aan de verfijnde klankcultuur van de Franse klarinetschool. Van het elegante classicisme van Saint-Saëns tot de aangrijpende diepgang van Messiaens Quatuor pour la fin du temps: dit recital toont de rijkdom van de Franse geest.
Klarinettist Martin Fröst en pianist Roland Pöntinen delen een flinke geschiedenis. Samen hebben deze Zweedse musici een breed palet aan repertoire op de planken gebracht, van klassieke sonates van Brahms en Poulenc tot werken van Berg, Debussy en hedendaagse composities. Fröst, een van de spraakmakendste klarinettisten van zijn generatie, is inmiddels de vijftig gepasseerd, en toch lees je nog steeds over zijn Peter Panachtige looks. In de Kleine Zaal brengt hij met zijn duopartner een ode aan de Franse muziek.
De Franse klarinetschool werd gekenmerkt door flexibele, lichte klankkleuren. Die inspireerden vele componisten om het instrument als een soort dichterlijke troubadour naar voren te schuiven. Dat weerhield Messiaen er niet van om in zijn fameuze Quatuor pour la fin du temps de klarinet op de verschrikkingen van het concentratiekamp te laten reflecteren. Dit recital kent een breed spectrum, met als andere uiterste het elegante classicisme van Saint-Saëns. De reikwijdte van de Franse geest wordt in dit programma uitbundig gedemonstreerd.
Kamermuziek
Het Concertgebouw Eigen Programmering
Evi van Lanschot
| Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | ||
|---|---|---|---|---|
Standaard | € 49,00 | € 39,00 | € 29,00 |