- Grote Zaal
- vanaf 29,00
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Concertgebouworkest & Klaus Mäkelä: Beethovens Missa solemnis
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00
Missa solemnis in D, op. 123
Met de Missa solemnis bereikte Beethoven eenzame hoogten. Het Concertgebouworkest, dirigent Klaus Mäkelä, het Groot Omroepkoor en vier topsolisten brengen u erheen.
Met toekomstig chef-dirigent Klaus Mäkelä bestormt het Concertgebouworkest de hemel in Beethovens Missa solemnis. Bij Beethoven denk je meestal niet aan religieuze muziek, maar deze mis is raak - én het bewijs dat Bach in dit genre niet het laatste woord had. Alles aan dit werk imponeert: de grandioze bezetting, het razend spannende samenspel van koor en orkest, de spirituele lading die zelfs een verstokte atheïst meesleept. Vier jaar werkte Beethoven eraan. Zelf beschouwde hij het als zijn beste werk.
Beethoven was geen religieus persoon. Zijn Missa solemnis is dan ook geen muziek van onderwerping, maar van vertrouwen in humaniteit. Net als in de beroemde Negende symfonie uit dezelfde periode vertolkt Beethoven hier zijn hoop op een menswaardig bestaan voor iedereen. Zo'n boodschap is nog altijd actueel - en maakt de Missa solemnis tot een onverwoestbaar meesterwerk.
Orkest, Vocaal
Concertgebouworkest
ING, Booking.com en The Magnum Ice Cream Company, Global Partners Concertgebouworkest
| Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | Rang 3 | Rang 4 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
Standaard | € 159,00 | € 119,00 | € 89,00 | € 59,00 | € 29,00 |