Dirigent Fabio Luisi is terug bij het Concertgebouworkest met twee hoogtepunten uit de Romantiek. Bruchs geliefde Eerste vioolconcert met Nikolaj Szeps-Znaider als solist, gevolgd door Schumanns Vierde symfonie.
Organisator
Concertgebouworkest
Genre
Orkest
Schumanns Vierde symfonie
Als een bezetene hamerde haar man dagenlang op de piano akkoorden in d-mineur, schreef Clara Schumann-Wieck in de lente van 1841 in haar dagboek. Dat gehamer vormde de aanloop naar een symfonie in deze toonsoort: Robert Schumanns laatste, een absoluut meesterwerk waarin zich de verschillende kanten tonen van de gespleten figuur die hij was. Met Schumanns Vierde symfonie van Schumann duikt het Concertgebouworkest onder leiding van Fabio Luisi diep in de Romantiek, nadat we ons hebben gelaafd aan de gulle melodieën van Max Bruchs Eerste vioolconcert.
Bruchs Eerste vioolconcert
‘Het Eerste vioolconcert van Bruch is een schitterend stuk… Als je me midden in de nacht wakker maakt, speelt ik het waarschijnlijk nog met veel plezier voor je…. Er zijn van die stukken waarvan je weet dat je je hele leven zult dansen met die muziek. Je keert er steeds weer terug, en leert er iedere keer iets nieuws van.’ Aldus Nikolaj Szeps-Znaider over een van de meest geliefde vioolconcerten aller tijden. Vandaag hoeven we hem er niet voor wakker te maken: de meesterviolist komt speciaal naar Amsterdam om dit melodische wonder voor u te spelen met het Concertgebouworkest onder leiding van Fabio Luisi.
Informatie en kaarten
Prijzen en rangen
Andere data
Rang Standaard
Standaard
€ 55,00
Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.
Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 4,50 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Bel dan de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.