Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
© Ralph Lauer

Concertgebouworkest speelt Schumanns Pianoconcert met Yunchan Lim

Concertgebouworkest speelt Schumanns Pianoconcert met Yunchan Lim

Musici

  • Concertgebouworkest
  • Jakub Hrůša dirigent
  • Yunchan Lim piano

Werken

  • Schumann

    Pianoconcert in a, op. 54

  • Dvořák

    De woudduif, op. 110

  • Suk

    Praag, op. 26

  • Dit concert heeft een pauze

Jakub Hrůša dirigeert het Concertgebouworkest in meeslepende symfonische gedichten van Dvořák en Suk. De jonge pianoster Yunchan Lim soleert in Robert Schumanns Pianoconcert.

Yunchan Lim speelt Schumanns Pianoconcert

Yunchan Lim was in 2022 de jongste winnaar ooit van het grote Van Cliburn pianoconcours. Nu debuteert hij, 21 jaar oud, bij ons met Robert Schumanns enige Pianoconcert. Het dromerige langzame deel van dit romantische werk behoort tot het mooiste dat Schumann ooit componeerde.

Dvořák en Suk

Na de pauze leidt dirigent Jakub Hrůša ons door zijn geboorteland Tsjechië met twee symfonische gedichten van befaamde landgenoten. Dvořák verklankt met De woudduif een verhaal over passie, moord en alles verterend schuldgevoel in een dorpsgemeenschap. Toen Dvořák in de lente van 1904 overleed, werkte zijn leerling en schoonzoon Josef Suk juist aan Praag, een symfonische ode aan de stad Praag. Het epische werk werd tevens een eerbetoon aan zijn mentor.

  • Genre

    Orkest

  • Organisator

    Concertgebouworkest

  • Met dank aan:

    ING, Unilever en Booking.com Global partners Concertgebouworkest

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2Rang 3Rang 4
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.