Naar hoofdcontent
  1. Concerten
  2. Inloggen
© Co Merz

Dvořák Symfonie nr. 8 in G, op. 88

Dvořáks Symfonie nr. 8 & Chaussons Poème door Arabella Steinbacher

  • Grote Zaal
  • vanaf 21,00

Te koop vanaf do 19 mrt 2026, 10:00

Dvořáks Symfonie nr. 8 & Chaussons Poème door Arabella Steinbacher

Musici

  • Noord Nederlands Orkest
  • Kerem Hasan dirigent
  • Arabella Steinbacher viool

Werken

  • Chausson

    Poème in es, op. 25

  • Dvořák

    Symfonie nr. 8 in G, op. 88

  • Dit concert heeft geen pauze

‘Thema’s vliegen zomaar op me af’, zei Dvořák bij het werken aan zijn Achtste symfonie. Die is dan ook opgewekt en lyrisch. Chaussons Poème is juist broeierig en mysterieus. Een kolfje naar de hand van violist Arabella Steinbacher.

Dvořáks Symfonie nr. 8

‘Thema’s vliegen zomaar op me af’, zei Dvořák terwijl hij in zijn geliefde buitenhuis in het dorpje Vysoká, even buiten Praag, met het grootste gemak de mooiste melodieën schreef. Na zijn zware en stormachtige Zevende symfonie wilde hij met de Achtste een andere kant van zichzelf laten zien: opgewekt en lyrisch. Er was veel om vrolijk over te zijn. Dvořák was na een moeizame start als componist inmiddels een wereldberoemde grootheid geworden. Overal waar hij kwam werd hij op handen gedragen. De levensvreugde spat er dan ook van af, mede door de invloeden van de Boheemse volksmuziek en de natuurgeluiden uit Vysoká.

Chaussons Poème door Arabella Steinbacher

39 opusnummers liet Ernest Chausson na, toen hij op veel te jonge leeftijd met zijn vélocipède fataal tegen een muurtje botste. Dat is meteen de verklaring waarom we niet vaker muziek van de Franse componist horen, want zijn muziek is zwoel, lyrisch, complex genoeg om te boeien, maar begrijpelijk genoeg om niet af te haken. Chausson componeerde zijn Poème voor viool en orkest voor Eugène Ysaÿe, één van de meest virtuoze violisten ooit. Hij maakte goed gebruik van Ysaÿe's capaciteiten. Daarom is voor Poème een solist van topniveau een must. Arabella Steinbacher is zo’n topviolist. Zij staat bekend om haar technische perfectie, stralende toon en expressieve diepte.

  • Genre

    Orkest

  • Organisator

    AVROTROS en Het Concertgebouw

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2Rang 3Rang 4
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Ben je jonger dan 30 jaar? Eventuele sprintkaarten zijn 4 uur van tevoren via de online bestelflow beschikbaar. Meer informatie over sprintkaarten

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.