- Grote Zaal
- vanaf 20,00

25 jaar Academie Concertgebouworkest
25 jaar Academie Concertgebouworkest
Musici
- Alumni van Concertgebouworkest Young
- Alumni van de Academie van het Concertgebouworkest
- Klaus Mäkelä dirigent
- Aurel Dawidiuk dirigent
- Carlos Ferreira klarinet
- Santa Vižine altviool
Werken
Grieg
Peer Gynt, Suite nr. 1, op. 46
Bruch
Concert voor klarinet en altviool in e, op. 88
Saint-Saëns
Symfonie nr. 3 in c, op. 78 'Orgelsymfonie'
Dit concert heeft een pauze
Het orkest viert het 25ste seizoen van de Academie van het Concertgebouworkest! Klaus Mäkelä leidt een orkest van (voormalige) academisten, met hoofdrollen voor voormalig associate conductor Aurel Dawidiuk (als dirigent én als organist), soloklarinettist Carlos Ferreira en soloaltist Santa Vižine.
Academie van het Concertgebouworkest
Al 25 jaar leidt de orkestacademie van het Concertgebouworkest talentvolle jonge musici op. De Academie van het Concertgebouworkest is inmiddels een internationaal gerenommeerd opleidingsinstituut. De andere programma's voor talentontwikkeling maakten het compleet: het jeugdorkest Concertgebouworkest Young, de Ammodo Masterclass voor jonge dirigenten (beide om de twee jaar) en het Bernard Haitink Associate Conductorship. Vele alumni vonden werk in professionele orkesten, waaronder al 19 (binnenkort 21) in het Concertgebouworkest zelf.
Mäkela, Dawidiuk, Ferreira en Santa Vižine
Om dat te vieren leidt toekomstig chef-dirigent Klaus Mäkelä een orkest dat bestaat uit huidige en voormalige deelnemers aan onze talentontwikkelingsprogramma's. Aurel Dawidiuk, de eerste associate conductor uit de geschiedenis van het orkest (2024-2026), dirigeert de Eerste ‘Peer Gynt’-suite én is de solist in Saint-Saëns' Orgelsymfonie. En twee oud-academisten die het geschopt hebben tot aanvoerder in het Concertgebouworkest soleren samen in Bruchs Dubbelconcert voor klarinet en altviool!
Jubileumconcert
Met dit jubileumconcert benadrukt het orkest zowel het succes van de Academie als het belang van talentontwikkelingsprogramma's – niet alleen voor het Concertgebouworkest zelf, maar voor de hele klassieke muziekwereld. Dit concert is meer dan een jubileum: het is een viering van 25 jaar talentontwikkeling bij het Concertgebouworkest en van een gezonde toekomst van de symfonische muziek.
Genre
Orkest
Organisator
Concertgebouworkest
Met dank aan:
ING, Booking.com en The Magnum Ice Cream Company, Global Partners Concertgebouworkest
Kaarten
| Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | Rang 3 | Rang 4 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
Standaard | € 65,00 | € 52,00 | € 45,00 | € 32,00 | € 20,00 |
Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Ben je jonger dan 30 jaar? Eventuele sprintkaarten zijn 4 uur van tevoren via de online bestelflow beschikbaar. Meer informatie over sprintkaarten
Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.



