- Grote Zaal
- vanaf 20,00
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Debussy La mer, trois esquisses symphoniques, L. 109
Concertgebouworkest Essentials: Debussy's La mer
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00
Four sea interludes en Passacaglia (uit 'Peter Grimes'), op. 33a/33b
La mer, trois esquisses symphoniques, L. 109
Maak bij Essentials kennis met Debussy’s La mer, uitgevoerd door het Concertgebouworkest. Dirigent Alan Gilbert maakt er een maritiem programma van met Brittens Four Sea Interludes.
Speciaal voor wie nog geen of weinig ervaring heeft met symfonische muziek is er Essentials. Maak kennis met de meesterwerken die je gehoord moet hebben, uitgevoerd door het Concertgebouworkest en creatief ingeleid door Thomas Vanderveken. Bij Essentials verwelkomen we een nieuwe generatie muziekliefhebbers, en er heerst een aangenaam informele sfeer.
La mer is een kleurrijk en liefdevol portret van de vele facetten van zee, van de schittering van de opkomende zon tot een speelse dialoog tussen de wind en de golven. Met dit drieluik tilde Claude Debussy het componeren voor orkest in 1905 naar een heel nieuw plan. Veertig jaar later ontstond Benjamin Brittens duistere opera, Peter Grimes, die zich afspeelt in een vissersdorp dat sterk lijkt op Brittens woonplaats Aldeburgh. In de instrumentale stukken uit de opera weerspiegelt de onpeilbaar diepe Noordzee de mooie, maar ook de grimmigere uithoeken van de ziel.
Essentials begint om 21.00 met een prikkelende inleiding op het programma.
Orkest
Concertgebouworkest
ING, Booking.com en The Magnum Ice Cream Company, Global Partners Concertgebouworkest
| Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | Rang 3 | Rang 4 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
Standaard | € 65,00 | € 52,00 | € 45,00 | € 32,00 | € 20,00 |