Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
VU orkest c nb

VU-Orkest: Rendez-vous à Paris met soliste Vera Kooper

VU-Orkest: Rendez-vous à Paris met soliste Vera Kooper

Musici

  • VU-Orkest
  • Arjan Tien dirigent
  • Vera Kooper piano

Werken

  • Gershwin

    An American in Paris

  • Ravel

    Pianoconcert voor de linkerhand in D

  • Stravinsky

    Petroesjka

  • Dit concert heeft een pauze

Onder leiding van Arjan Tien en met soliste Vera Kooper schildert het VU-Orkest het Parijs van de twintigste eeuw. Waar Amerikaanse, Franse en Russische cultuur samenkomen: drie werelden in één stad.

Rendez-vous à Paris

George Gershwin heeft zijn eigen ervaringen als Amerikaan in Parijs, waar hij bevriend werd met Ravel, verwerkt in zijn symfonische gedicht: An American in Paris. Compleet met taxihoorns en veel invloeden uit de jazz wordt een energiek beeld geschetst van de Franse hoofdstad door de ogen van een wandelaar. Niet veel later schreef Maurice Ravel zijn Pianoconcert voor de linkerhand in opdracht van de beroemde concertpianist Paul Wittgenstein, die in de Eerste Wereldoorlog zijn rechterarm verloor. De donkere naweeën van de oorlog zijn duidelijk hoorbaar in dit met jazz vervulde concert, waarin ook het Gregoriaanse thema van Dies Irae te horen is. Een paar jaar voor de Eerste Wereldoorlog schreef Igor Stravinsky het ballet Petroesjka voor het Ballets Russes, het Russische balletgezelschap van Sergej Diaghilev in Parijs. Het vertelt het verhaal van drie poppen die tot leven komen en onderling allerlei intriges beleven. Samen nemen deze meesterwerken het publiek mee op reis naar het bruisende Parijs van vroeger.

Soliste Vera Kooper

In samenspel met het VU-Orkest trotseert internationaal geprezen Nederlandse pianist Vera Kooper Ravels Pianoconcert voor de linkerhand, een uitdagend en uitzonderlijk werk. Bekend om haar expressieve spel, technische virtuositeit en muzikale diepgang, reist Kooper de hele wereld over. Als medeoprichter van het Delta Piano Trio won ze internationale concoursen en bracht ze meerdere albums uit. In 2021 vormde ze het duo du Toit–Kooper, dat klassiek repertoire combineert met minder vaak uitgevoerde werken van vrouwelijke componisten en componisten uit minderheidsgroepen.

  • Genre

    Orkest

  • Organisator

    VU-Orkest

Kaarten

Rang 1Rang 2
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.