Naar hoofdcontent
  1. Concerten
  2. Inloggen
© Julien Mignot

Classical Highlights: Celloklassiekers door Camille Thomas

  • Kleine Zaal
  • vanaf 19,00

Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Classical Highlights: Celloklassiekers door Camille Thomas

Musici

  • Camille Thomas cello
  • Julien Brocal piano
  • Camiel Jansen presentatie

Werken

  • Bach, J.S./Gounod

    Ave Maria

  • Thomas / Brocal

    Reflection nr. 1

  • Brahms

    Allegretto quasi menuetto (uit Sonate nr. 1 in e, op. 38)

  • Saint-Saëns

    Le cygne (uit Le carnaval des animaux)

  • Dit concert heeft geen pauze

Jouw reis door de klassieke muziek begint in Het Concertgebouw! Dompel jezelf onder in klassieke meesterwerken die adembenemend zijn. Vanavond celloklassiekers door cellist Camille Thomas. Achter de piano zit Julien Brocal. Gastheer Camiel Jansen vertelt je over de werken. De voertaal is Engels.

Classical Highlights

Samen met topmusici en gastheer Camiel Jansen onderzoeken we wat de herkenbare tunes van de grote klassieke meesterwerken zo mooi en bijzonder maakt. Vanavond kun je genieten van echte cellomeesterwerken. Saint-Saëns vervulde met zijn klassieker De zwaan alle cellistische dromen en Brahms is cellocomponist bij uitstek. Camille Thomas verrast ook met Piazzolla en Aznavour, en zet hiermee een nieuw geluid op de lijst van celloklassiekers. 

Celloklassiekers

Heel eerlijk? Slechts drie werken die cellist Camille Thomas uitkoos voor haar celloavond staan in de canon van het cellorepertoire. Gounods romantische melodie op Bachs volmaakte harmonieën (die Gounod nog corrigeerde…) is iconisch. In Brahms’ sonate is Bach ook prominent aanwezig, en De zwaan van Saint-Saëns vervult alle cellistische dromen. Piazzolla is misschien nog geen meezinger, maar wel hard op weg om een moderne klassieker te worden. De minder bekende stukken prikkelen de nieuwsgierigheid, en dragen evenveel bij aan het totaalbeeld van de cello, dat schitterende instrument.

  • Genre

    Kamermuziek, Overig

  • Organisator

    Het Concertgebouw Eigen Programmering

  • Met dank aan:

    Fonds Hemelbestormers

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Ben je jonger dan 30 jaar? Eventuele sprintkaarten zijn 4 uur van tevoren via de online bestelflow beschikbaar. Meer informatie over sprintkaarten

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.