- Grote Zaal
- vanaf 20,00
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Emanuel Ax en het Concertgebouworkest spelen John Williams
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00
Francesca da Rimini, op. 32
Pianoconcert (Nederlandse première)
Symfonie nr. 6 in D, op. 60
Emanuel Ax en het Concertgebouworkest brengen een Nederlandse première: het Pianoconcert van filmcomponist John Williams. Petr Popelka dirigeert bovendien Tsjaikovski en Dvořák.
Pianogigant Emanuel Ax was al vaak bij het Concertgebouworkest te gast en demonstreert steeds weer zijn enorme veelzijdigheid. Speciaal voor hem schreef een andere levende legende, filmmuziekcomponist John Williams (o.a. Star Wars, Jaws, Jurassic Park, E.T., Harry Potter) zijn Pianoconcert. In plaats van de typische 'Spielberg-sound' hoor je hier bovenal Williams' liefde voor jazz in een verrassend modern jasje. Deze keer dus geen film bij Williams, maar wel bijna bij Tsjaikovski. Zijn Francesca da Rimini is een waar minidrama: een overspelig liefdespaar wordt gestraft met helse windvlagen.
De Tsjechische dirigent Petr Popelka debuteert bij het Concertgebouworkest. Hij is de huidige chef-dirigent van de Wiener Symphoniker en toont speciale flair voor Midden-Europees repertoire. Dat wordt genieten bij de Zesde symfonie van zijn landgenoot Dvořák, een verborgen parel die ruim twintig jaar geleden voor het laatst door het Concertgebouworkest werd uitgevoerd. Met zijn Zesde brak Dvořák internationaal door als symfonicus. Het is muziek als een vriendelijk landschap in de voorjaarszon, vol van de melodische vondsten waar zijn collega Brahms zo jaloers op was.
Orkest
Concertgebouworkest
ING, Booking.com en The Magnum Ice Cream Company, Global Partners Concertgebouworkest
| Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | Rang 3 | Rang 4 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
Standaard | € 99,00 | € 74,00 | € 54,00 | € 34,00 | € 20,00 |