- Grote Zaal
- vanaf 19,00

Brahms Symfonie nr. 1 in c, op. 68
Lorenzo Viotti en Kirill Gerstein in Beethovens Pianoconcert nr. 5
Lorenzo Viotti en Kirill Gerstein in Beethovens Pianoconcert nr. 5
Musici
- Nederlands Philharmonisch
- Lorenzo Viotti dirigent
- Kirill Gerstein piano
Werken
Moussa
Elysium (Nederlandse première)
Beethoven
Pianoconcert nr. 5 in Es, op. 73 'Kaiser'
Brahms
Symfonie nr. 1 in c, op. 68
Dit concert heeft een pauze
Van pianist Kirill Gerstein wordt gezegd dat hij de klassieke muziek levend houdt, dirigent Lorenzo Viotti is een ware publiekstrekker. Samen buigen ze zich over Beethovens Vijfde pianoconcert. Viotti dirigeert bovendien het Nederlands Philharmonisch in Brahms’ Eerste symfonie. Als opener klinkt de Nederlandse première van Elysium van Samy Moussa.
Lorenzo Viotti en Kirill Gerstein
Hij is net chef-af bij het Nederlands Philharmonisch, maar oude liefde roest niet: Lorenzo Viotti dirigeert het gezelschap opnieuw. Viotti heeft de afgelopen jaren hoge ogen gegooid met het Nederlands Philharmonisch in Het Concertgebouw. In zijn kielzog neemt hij de Russisch-Amerikaanse toppianist Kirill Gerstein mee, over wie gezegd wordt: ‘Dit is het soort serieuze, intelligente en virtuoze muziekmaken dat klassieke muziek levend houdt.’ Twee componisten die een zielsverwantschap delen, staan in dit programma naast elkaar: Beethoven en Brahms.
Beethovens Pianoconcert nr. 5 en Brahms’ Symfonie nr. 1
Er is een overeenkomst tussen Brahms’ Eerste symfonie en het ‘Emperor’-pianoconcert, Beethovens vijfde en laatste werk in dit genre. Voor beide componisten waren de eloquente symfonie en het grandioze concert verwante vormen. Brahms’ vroegere pogingen om een symfonie te schrijven resulteerden in zijn Eerste pianoconcert, Beethoven produceert met zijn Vijfde pianoconcert een werk dat zijn symfonieën in zeggingskracht evenaart. De relatie tussen de toonsoorten van de werken, Es-groot (Beethoven) en c-klein (Brahms), versterkt hun zielsverwantschap.
Genre
Orkest
Onderdeel van serie
Klassieke MeesterwerkenOrganisator
Het Concertgebouw Eigen Programmering
Kaarten
Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | Rang 3 | Rang 4 | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Standaard | € 55,00 | € 45,00 | € 39,00 | € 29,00 | € 19,00 |
Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.
Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.