Concertagenda
  1. Zoeken
  2. Concerten
  3. Menu
  4. Inloggen
Mahler Symphonie 7

Mahler Festival: Jaap van Zweden & Chicago Symphony Orchestra in Mahlers Symfonie nr. 7

  • Grote Zaal
  • vanaf 65,00
Uitverkocht Uitverkocht
Bewaar dit concert

Mahler Festival: Jaap van Zweden & Chicago Symphony Orchestra in Mahlers Symfonie nr. 7

Musici

  • Chicago Symphony Orchestra
  • Jaap van Zweden dirigent

Werken

  • Mahler

    Symfonie nr. 7

  • Dit concert heeft geen pauze

Over het concert

Het Chicago Symphony Orchestra en Jaap van Zweden brengen vandaag de Zevende symfonie. Een contrastrijk, volgens Mahler zelf overwegend vrolijk stuk met een hoofdrol voor de nacht.

Jaap van Zweden & Chicago Symphony Orchestra

Dirigent Jaap van Zweden heeft een lange en hechte relatie met het Chicago Symphony Orchestra. Tijdens het Mahler Festival brengen ze samen de Zesde (gisteren) en Zevende symfonie (vandaag). Die laatste is ‘de lastigste Mahler voor zowel het orkest, de dirigent en het publiek,’ zei Van Zweden tegen de Volkskrant. ‘De hele symfonie zit tussen droom en werkelijkheid in.’

Mahlers Symfonie nr. 7

‘Overwegend vrolijk van karakter’, noemde Mahler zelf zijn Zevende symfonie. Daar staat een tegenovergestelde bijnaam van het stuk tegenover: 'Lied der Nacht'. Van de vijf delen zijn er twee zogenaamde ‘nachtmuziek’. Terwijl velen slapen, liggen anderen rusteloos wakker, en luisteren naar de in het donker actieve dieren, naar het marstempo van de bloedbaan. Het contrastrijke muziekstuk is een kolfje naar de hand van Van Zweden. Hij serveert het als een ‘subtiele staalkaart van kleuren’, schreef NRC.

Mahler Festival

Van 9 tot en met 18 mei 2025 organiseert Het Concertgebouw voor de derde keer een groots Mahler Festival. Na Mahler Feesten in 1920 en 1995 klinken nu opnieuw alle symfonieën van Mahler in de Grote Zaal. Ze worden uitgevoerd door onder meer het Budapest Festival Orchestra, Chicago Symphony Orchestra en het Concertgebouworkest, dat ooit nog door Mahler zelf werd gedirigeerd. Een keur aan topsolisten en koren wijdt zich aan deze monumentale werken, geleid door dirigenten als Iván Fischer en Jaap van Zweden. Meer informatie over het Mahler Festival vindt u hier.

Mahler Festival Diner

Geniet voorafgaand aan dit concert van het Mahler Festival Diner in restaurant LIER. Een driegangen verrassingsmenu inclusief wijn, tafelwater en koffie of thee voor € 75 per persoon. Meer informatie en reserveren

Kaarten

Rang GoudRang 1+Rang 1Rang 2Rang 3Rang 4Rang 5
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Mochten er sprintkaarten voor dit concert beschikbaar komen, dan zijn deze 4 uur van tevoren te bestellen.

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.