- Kleine Zaal
- vanaf 19,00
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Classical Highlights: Pianoklassiekers door Julius Asal
Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00
Vier impromptu's, D 899
Prélude in c: Largo (uit 24 Préludes, op. 28)
Etude in c (uit Twaalf etudes, op. 25)
Nun komm der Heiden Heiland in g, BWV 659 (bew. F. Busoni)
Jouw reis door de klassieke muziek begint in Het Concertgebouw! Dompel jezelf onder in klassieke meesterwerken die adembenemend zijn. Vanavond pianoklassiekers door Julius Asal. Gastheer Camiel Jansen vertelt je over de werken. De voertaal is Engels.
Samen met topmusici en gastheer Camiel Jansen onderzoeken we wat de herkenbare tunes van de grote klassieke meesterwerken zo mooi en bijzonder maakt. Vanavond kun je genieten van echte pianomeesterwerken. Julius Asal koos bovendien niet alleen een reeks highlights uit de literatuur voor piano, hij creëert ook ter plekke een hoogtepunt, met een eigen improvisatie op Chopin.
Wat maakt een stuk tot een highlight, een klassieker binnen het repertoire? Een paar dingen: het werk mag niet verouderen, de uitvoering moet niet onwrikbaar vastliggen, het stuk moet modieuze tendensen overstijgen en het moet overbekend zijn. Het programma van Julius Asal, waarin mineurtoonsoorten overheersen, staat er bol van: Schuberts Impromptu, Chopins Etude, Busoni’s herinterpretatie van Bach, het zijn allemaal pieken uit de pianoliteratuur.
Kamermuziek, Overig
Het Concertgebouw Eigen Programmering
Fonds Hemelbestormers
| Rang 1+ | Rang 1 | Rang 2 | ||
|---|---|---|---|---|
Standaard | € 29,00 | € 25,00 | € 19,00 |