Naar hoofdcontent
  1. Concerten
  2. Inloggen
© Liz Isles

Meesters op de gitaar: Rafael Aguirre - van Giuliani tot Chopin

  • Kleine Zaal
  • vanaf 25,00

Te koop vanaf ma 1 jun 2026, 10:00

Meesters op de gitaar: Rafael Aguirre - van Giuliani tot Chopin

Musici

  • Rafael Aguirre gitaar

Werken

  • Giuliani

    Grande ouverture in A, op. 61

  • J.S. Bach/Messerer

    Ciaccona in d, BWV 1004

  • Mendelssohn

    fis kl.t. "Venetianisches Gondellied" (uit Lieder ohne Worte, op. 30)

  • Barrios Mangoré

    La Catedral

  • Dit concert heeft een pauze

Vanavond laat de Spaanse gitarist Rafael Aguirre horen waarom hij echt een muzikale omnivoor is. Zijn programma reikt van Giuliani tot Chopin, en bevat een Bach-bewerking en een beeldend stuk als La Catedral van Barrios. Aguirre toont hoe veelzijdig en expressief de gitaar kan klinken.

Rafael Aguirre

Rafael Aguirre valt voor vele soorten muziek. In de studeerkamer van deze Spaanse gitarist vind je van alles, ‘van de meest intellectuele tot de meest banale muziek’. Voor hem is niet alleen de kwaliteit van het werk belangrijk, maar ook of je het om een bepaalde reden leuk vindt om te spelen. Ook breidt hij graag het repertoire voor zijn instrument uit. Aguirre werkt samen met hedendaagse componisten en neemt flamenco, Latijns-Amerikaanse en Spaanse populaire muziek op in zijn programma’s. Dat Aguirre een muzikale omnivoor is, laat hij vanavond horen in een programma dat reikt van Mauro Giuliani tot Frédéric Chopin.

Van Giuliani tot Chopin

Mauro Giuliani, gitarist, cellist en componist, kende Beethoven goed, hij speelde in 1813 mee tijdens de première van Beethovens Zevende symfonie. De wereldberoemde meester schreef weinig voor gitaar, het grote repertoire moet van andere componisten komen, niet zelden in bewerkingen. Bachs Chaconne klinkt perfect op de gitaar, het instrument voegt er percussie én intimiteit aan toe. Chopins Regendruppel-prelude? Zangeriger dan ooit. Augustín Barrios hoorde muziek van Bach uit een kathedraal komen en opgaan in het straatrumoer: La Catedral kwam tot stand. De gitaar leent zich perfect voor programmatische muziek, dit unieke en beeldende programma getuigt daarvan.

Kaarten

Rang 1+Rang 1Rang 2
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Ben je jonger dan 30 jaar? Eventuele sprintkaarten zijn 4 uur van tevoren via de online bestelflow beschikbaar. Meer informatie over sprintkaarten

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.