Naar hoofdcontent
  1. Concerten
  2. Inloggen
© Eduardus Lee

Ravel Pianoconcert in G

Yuja Wang en het Mahler Chamber Orchestra in Ravels Pianoconcert

  • Grote Zaal
  • vanaf 29,00

Yuja Wang en het Mahler Chamber Orchestra in Ravels Pianoconcert

Musici

  • Mahler Chamber Orchestra
  • Yuja Wang piano, leiding
  • José Maria Blumsenschein concertmeester, leiding

Werken

  • Stravinsky

    Concert in Es 'Dumbarton Oaks'

  • Ravel

    Pianoconcert in G

  • Brahms

    Andante moderato (uit Drei Intermezzi, op. 117) (toegift)

  • Ravel

    Toccata: Vif (uit Le tombeau de Couperin) (toegift)

  • Dit concert heeft een pauze

Yuja Wang aanbidt het tweede deel van Ravels Pianoconcert in G. Ze speelt het concert, terwijl ze het Mahler Chamber Orchestra dirigeert vanachter de vleugel. Ook op het programma: Stravinsky en Tsfasman.

Yuja Wang en het Mahler Chamber Orchestra

Sterpianist en trendsetter in de modewereld: als Yuja Wang het podium betreedt, heb je een packagedeal in huis. Voor Wang is niets onspeelbaar, in de elegantste creaties rijgt ze de meest virtuoze notenstromen aan elkaar. Zo nu en dan dirigeert ze van achter de vleugel, zoals vandaag bij het Mahler Chamber Orchestra, waarvan ze artistiek partner is. Ravels Pianoconcert in G speelt Wang al vanaf jonge leeftijd. Ze noemt het Gershwinachtig, licht, helder, exotisch. Wang: ‘Ik aanbid het tweede deel, met de fluit, een subliem moment.’

Ravel en Tsfasman

Op tournee door Amerika in 1928 genoot Maurice Ravel met volle teugen van jazzmuziek. Zijn Pianoconcert in G lijkt een eerbetoon aan de componist van de Rhapsody in Blue, zijn Amerikaanse collega George Gershwin. Ravels concert klinkt naast zijn Tombeau de Couperin. Ook Alexander Tsfasman was een man van de jazz. Deze twintigste-eeuwse duizendpoot – Tsfasman was pianist, componist, arrangeur, dirigent en uitgever – leverde met zijn jazzsuite voor piano en orkest een heerlijk staaltje swing af.

  • Met dank aan:

    Fugro N.V.

Kaarten

Rang GoudRang 1+Rang 1Rang 2Rang 3Rang 4Rang 5
  • Drankjes zijn bij de prijs inbegrepen. Ben je jonger dan 30 jaar? Eventuele sprintkaarten zijn 4 uur van tevoren via de online bestelflow beschikbaar. Meer informatie over sprintkaarten

  • Prijzen zijn exclusief transactiekosten: € 5 per bestelling. Wilt u rolstoelplaatsen bestellen? Mail naar kassa@concertgebouw.nl of bel de Concertgebouwlijn op 020 – 671 83 45.